«У державі не повинно існувати штучних бар’єрів, які змушують бізнес вигадувати, як їх обходити», – каже Голова Офісу ефективного регулювання Олексій Гончарук. За його словами, ухвалені рішення, які ініціював Офіс, дозволять бізнесу працювати у ефективному та конкурентному регуляторному полі, мінімізують корупційні ризики і заощадять підприємцям мільярди гривень.
Так, Уряд скасував 21 незаконний акт та 23 постанови у сфері здійснення державного контролю та критеріїв оцінки ризику. Це дозволить значно зменшити адміністративний тиск та корупційні ризики при адмініструванні суперечливих норм.
Дерегуляція торкнулась і експорту товарів подвійного використання. Зокрема, 53 групи товарів відтепер звільнено від надмірного контролю.
Також, встановлено зрозумілі правила діяльності сфери перевезень повітряним транспортом – затверджено ліцензійні умови на перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та відходів повітряним транспортом.
Із ключових рішень – скасування незаконного обмеження строку дії будівельних ліцензій та скорочення у 3 рази процедури видачі таких ліцензій. За оцінкою експертів Офісу, це дозволить усунути корупційну складову в 30,6 мільйонів доларів у найближчі 5 років.
Кабінет Міністрів затвердив і законопроект, спрямований на поліпшення інвестиційного клімату в Україні. Його основі положення дозволять скоротити вартість процедур у будівництві на 10%, термін процедури банкрутства – з 3-х років до 1-го, спростити процедуру оформленння новостворених юридичних осіб. Загалом, ухвалення проекту дасть Україні не менше 40 позицій у рейтингу Doing Business та дозволить увійти в ТОП -30 країн вже у 2018 році. Очікується, що законопроект внесуть у Верховну Раду вже наступного тижня.
Джерело: BRDO