14 місць, у яких ховаються ваші гроші

Де шукати партнерів − одне з вічних питань. Але якщо структурувати інформацію, отриману однією з компаній на власному 15-річному досвіді ведення бізнесу, включаючи і досвід клієнтів, викристалізовуються 14 основних напрямків для пошуку і розвитку.

14 мест

Online

Існує велика кількість В2В порталів, які виступають посередниками між виробниками та покупцями з різних країн світу. Найчастіше вони багатогалузеві, але є і спеціалізовані по групах товарів. Їх основний заробіток − абонентська плата або плата за реєстрацію. Багато з них надають послуги безкоштовно, але в обмеженому обсязі, і не гарантують порядність вашого потенційного партнера.

У 2014 році від взаємодії з зазначеними ресурсами ми отримали 60% наших клієнтів. Із них:

  1. www.alibaba.com − за допомогою цього ресурсу знайдено 22% клієнтів від загальної кількості 2014 року. Культова китайська торговельна площадка, один із центрів світової інтернет-торгівлі. Створена в 1999 році, має понад 69 млн користувачів з 250 країн.
  2. www.europages.com − 15% наших клієнтів 2014 року. Європейська платформа для встановлення відносин B2B. На сьогодні в базі даних системи зібрано 2,6 млн компаній: виробники, постачальники послуг, оптовики та дистриб’ютори. Сайт доступний 26-ма мовами і привертає понад 2 млн відвідувачів щомісяця.
  3. www.tradekey.com − поповнив список наших клієнтів у 2014 році на 7%. База з понад 7 млн компаній із 240 країн, відвідуваність більш ніж 9,5 млн покупців щомісяця. Перший серед B2B майданчиків, який отримав сертифікат ISO 9001 системи менеджменту якості та ISO 27001 інформаційної безпеки.
  4. www.made-in-china.com − 6% клієнтів від загальної кількості в 2014 році. Дана електронна торговельна площадка є посередником між покупцями з різних країн і китайськими продавцями-виробниками. Сайт представлено у вигляді інтернет-магазину. Відвідуваність − 420 000 осіб на місяць. Є можливість купити будь-який товар онлайн.
  5. www.hktdc.com − 3% клієнтів. HKTDC − Hong Kong Trade Development Council − заснована в Гонконгу в 1966 році, офіси розташовані в 40 містах світу. На майданчику зареєстровано близько 1 млн компаній; 70% покупців − із Європи та США. Доступна російськомовна версія сайту.
  6. www.chinabusinessworld.com − 3% клієнтів. Портал є одним зі 114 ресурсів, які належать і управляються Wyzen Systems Pvt. − компанією, заснованою в 1997 році, яка базується в Нью-Делі, Індія. Ресурс заявляє про наявність у складі своїх клієнтів 552 586 компаній із 240 країн, 125 645 щорічних торговельних угод, 150 896 зареєстрованих покупців і 285 330 продуктах у 1838 категоріях.
  7. www.ec21.com − 2% клієнтів. Найбільший корейський B2B портал, заснований в 1997 році. Орієнтований на малий і середній бізнес; об’єднує групу сайтів для різних країн. На ресурсі зареєстровано 900 000 покупців із 240 країн і 2 млн товарів. Щомісяця сюди заходять до 160 000 людей. Із них 38% відвідувачів представляють Азіатський регіон, 23% − з Європи, а 21% − із США.
  8. www.importers.com − 1% наших клієнтів. Американський B2B майданчик. Працює в онлайн-сегменті з 1995 року, налічує більш як 1200 підкатегорій, обслуговує понад 350 000 міжнародних компаній зі всього світу. Місія ресурсу полягає в допомозі малим і середнім підприємствам конкурувати у міжнародній торгівлі, просуватися на нові ринки і задовольняти потреби своїх клієнтів, створюючи найнадійніше торговельне B2B середовище в інтернеті.
  9. www.globalsources.com − 1% клієнтів. Бізнес-медіа компанія і один з основних посередників у торгівлі з Великим Китаєм. Використовує онлайн-ринки, друковані та електронні журнали, науково-дослідні звіти, приватні заходи та виставки. Привертає більш ніж 1 млн міжнародних покупців. Має більше 30 офісів і понад 5 млн зареєстрованих користувачів онлайн і читачів журналу в материковій частині Китаю.

Offline

На частку перерахованих нижче майданчиків припадає 35% клієнтів, з якими ми почали співпрацю 2014 року:

1. Професійні виставки – існують майже з кожного виду діяльності. Варто зауважити, що міжнародні виставки щороку залучають на свою територію величезну кількість потенційних споживачів із різних країн. На деяких виставках можна відразу укласти договір із клієнтом.

Інформацію про виставки того чи іншого напрямку можна отримати на таких ресурсах, як Canton Fair, AsiaWorld-Expo, Expo, Deutsche Messe та інші.

Участь у виставках можлива в декількох форматах:

  • безпосередня участь – виставляння власної продукції на стенді;
  • опосередкована участь – проведення зустрічей на виставці, збір контактів.

Рекомендуємо заздалегідь призначити зустрічі з вашими потенційними партнерами. Так ви зможете раціонально й ефективно провести час. Інакше, найімовірніше, вдасться поспілкуватися здебільшого з рядовими менеджерами, які не ухвалюють остаточного рішення щодо співпраці. До речі, якщо ваш постачальник є учасником виставки зі своїм стендом і ваші умови партнерства це дозволяють, то зустрічі можна організовувати на території його стенду. Так ви зможете показати переваги товару чи виробництва свого постачальника. Але це можливо тільки в тому разі, якщо ваш постачальник не може напряму стати вашим конкурентом.

  • дистанційна участь – для «ледачих» – передбачає розміщення банера, розповсюдження листівок, розміщення реклами в каталозі виставки без безпосередньої участі у виставці.

Ваша особиста присутність не обов’язкова. Якщо необхідно зібрати інформацію, ви вказуєте перелік питань, які цікавлять вас, і «спеціально навчені люди» (працівники аутсорсингових компаній) за певну плату збирають її. Або ваші контакти вказують на різних носіях (банер, каталог, листівки) і дають змогу вашим потенційним партнерам зв’язатися з вами.

Варто також не забувати про локальні виставки: вони можуть, наприклад, стати фокус-групою для вас.

2. Торговельне представництво при посольстві – це представницький орган держави за кордоном, який представляє державні інтереси у сфері ЗЕД у країні перебування. Створюється на основі міждержавних угод і є частиною повноважного представництва країни.

Основними завданнями торгпредставництв є:

  • представлення інтересів держави з питань зовнішньої торгівлі;
  • сприяння розвитку торговельних відносин;
  • вивчення загальних економічних і правових умов, ринкової кон’юнктури країни
  • перебування та інформування про це органів державної влади, учасників ЗЕД;
  • організація візитів делегацій у країну і зустрічей ділових кіл;
  • інші види сприяння.

Торговельні представництва – це якраз ті організації, які зможуть допомогти розв’язати ваше питання. Компанії, рекомендовані ними, зазвичай перевірені, мають певну позитивну історію, характеристику і вже точно не шахраї-одноденки. Здебільшого для вас буде організовано зустрічі з компаніями, які своєю діяльністю стратегічно чи матеріально суттєво підтримують свою країну, тому можна сміливо сподіватися на взаємну зацікавленість у партнерстві.

3. Торговельно-промислова палата – організація, яка на добровільній основі об’єднує юридичних і фізичних осіб, зареєстрованих як підприємці, а також їхні об’єднання.

Головне завдання ТПП: створення сприятливих умов для підприємницької діяльності, сприяння всебічному розвитку науково-технічних і торговельних зв’язків, представлення інтересів її членів з питань господарської діяльності.

Форуми ТПП – хороша можливість для переговорів і знаходження партнерів. Крім того, це серйозний майданчик, де презентують різні проекти і напрямки, які здатні допомогти в бізнесі з іноземними партнерами. Наприклад, сертифікати походження випускає саме ТПП, при ній також є Міжнародний комерційний арбітраж.

4. Бізнес-клуби, спільноти, асоціації – це добровільні об’єднання людей, зацікавлених у розвитку свого бізнесу, пошуку партнерів та обміні досвідом. Учасники таких заходів часто відкриті до переговорів і співпраці. На таких зустрічах легко знайти можливість провести переговори з особами, які ухвалюють остаточне рішення про співпрацю.

5. Аутсорсинг – доручити пошук постачальників спеціалізованим компаніям, які є професіоналами і мають свою напрацьовану ексклюзивну базу постачальників.

Джерело

Запись опубликована в рубрике Новини. Добавьте в закладки постоянную ссылку.